سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

اخبار آی تی

افزایش 60 درصدی ترافیک داده روی دستگاههای اندروید طی فصل اول 201

    نظر

ترافیک داده در دستگاه‌های اندرویدی طی فصل اول 2018 نسبت به زمان مشابه سال قبل در امریکا تا 60 درصد افزایش یافته است. 

ترافیک داده روی دستگاه‌های اندرویدی در ایالات متحده طی فصل اول سال 2018 به میزان 60 درصد افزایش یافته است. یکی از واحدهای مؤسسه‌ی پژوهشی Strategy Analytics به نام AppOptix،‌ به عنوان بخشی از گزارش سه ماهه اول سال 2018 خود به این موضوع اشاره کرده است. 

این اطلاعات آماری بر اساس بررسی ترافیک داده 4000 گوشی اندرویدی استخراج شده است و نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از کاربران از بسته‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کنند. شاید یکی از دلایل استفاده از بسته‌های اینترنت نامحدود،‌ استریم ویدیو با کیفیت بالا باشد. کاربرانی که در فصل اول سال 2017 از بسته‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کردند،‌ در سه ماهه اول سال 2018،‌ مصرف داده‌‌ی آن‌ها تا 37.1 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است. این اطلاعات آماری هم شامل بسته‌های اینترنت همراه و هم شامل اینترنت وای‌فای می‌شود.

زیرساخت‌ ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه در ایالات متحده،‌ در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 2017 ظرفیت بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده‌اند و در این بین، مشترکان اپراتور T-Mobile هنوز هم جزو فعال‌ترین کاربران در حوزه‌ی مصرف بیشتر حجم اینترنت محسوب می‌شوند، کاربران این اپراتور به طور میانگین 18.18.8گیگابایت ترافیک در هر ماه استفاده می‌کنند. مصرف کاربران اپراتور AT&T در بازه‌ی زمانی مشابه به‌صورت میانگین 15.1 گیگابایت داده در ماه بوده است. 

حجم مصرف داده‌ اینترنت کاربران و مشترکان دیگری که از بسته‌های اینترنت نامحدود استفاده نمی‌کنند، نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، 13 درصد افزایش داشته است. براساس گزارش AppOptix، مصرف داده‌ی اینترنت صاحبان گوشی‌های هوشمند سامسونگ،‌ به طور متوسط بیش از باقی برندها است. دارندگان گوشی‌های سری گلکسی اس 8 (Galaxy S8) و گلکسی اس 7 (Galaxy S7) و هم چنین گلکسی نوت 5 (Galaxy Note 5) و گلکسی نوت 8 (Galaxy Note 8) و به دنبال آن دارندگان گوشی‌های سری گلکسی اس 6 (Galaxy S6) و گلکسی اس 5 (Galaxy S5)، جزو پرمصرف‌ترین کاربران داده‌های اینترنت تلفن همراه هستند.

انتظار آن می‌رود که با اوج‌گرفتن شبکه‌ی 5G،‌ کاربران بتوانند از اینترنت با سرعت بالاتری استفاده کنند و برنامه‌های کاربردی بیشتری خصوصا در حوزه‌های اجتماعی و سرگرمی، ظهور کنند. یک شرکت تبلیغاتی به نام Mobile Posse به تازگی در مورد انقلاب جدیدی در عرصه تلفن‌های هوشمند صحبت کرد که در آن از آخرین فناوری‌های در حال ظهور برای گوشی‌های هوشمند استفاده خواهد شد تا نیاز کاربران را به محتوای با کیفیت بالا مرتفع سازد. برنامه‌ریزی کلانی برای استفاده از شبکه‌ی 5G در ایالات متحده صورت گرفته است که از سال آینده میلادی شاهد آن خواهیم بود.

منبع : زمیت